کشف یک قسمت جدید در مغز انسان – نباءخبر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
false
true
کشف یک قسمت جدید در مغز انسان

به نقل ازصدانیوز ،هنوز عملکرد Endorestiform Nucleus مشخص نیست. قسمت مذکور نزدیک نقطه اتصال مغز و نخاع قرار دارد. در این منطقه اطلاعات حسی و حرکتی ترکیب می‌شوند تا تعادل و موقعیت بدن را بهبود بخشند.
یکی از دانشمندان قسمت جدیدی در مغز انسان کشف کرده که هنوز عملکرد آن کاملا مشخص نیست، اما احتمالا در درمان بیماری‌های عصبی و پارکینسون نقش داشته باشد.

پروفسور جورج پاکسیونس منطقه جدیدی از مغز انسان را کشف کرده است.

پاکسینوس یکی از کارتوگرافرهای مشهور مغز است که اطلس‌های مغزی او یکی از منابع اصلی برای عصب‌ شناسان در سراسر جهان به شمار می‌رود.

کشف یک قسمت جدید در مغز انسان

او هم اکنون در مرکز تحقیقات علوم عصبی استرالیا فعالیت می‌کند و مطالعات او از منطقه‌هایی از مغز انسان پرده برداشته است. او منطقه تازه کشف شده را Endorestiform Nucleus نامیده است.

هر چند او از ۳۰ سال قبل احتمال می‌داد این بخش پنهان وجود داشته باشد، اما فناوری‌های نوین تصویربرداری امروزی منجر به کشف این منطقه شده است.

هنوز عملکرد Endorestiform Nucleus مشخص نیست. قسمت مذکور نزدیک نقطه اتصال مغز و نخاع قرار دارد. در این منطقه اطلاعات حسی و حرکتی ترکیب می‌شوند تا تعادل و موقعیت بدن را بهبود بخشند.

به همین دلیل پاکسیونس نظری‌های ارائه کرده که طبق آن، منطقه جدید در بهبود حرکات کمک میکند و همچنین به جستجوی درمان برای بیماری‌های مربوط به موتور اعصاب و پارکینسون کمک می‌کند.

به نظر می‌رسد این بخش فقط در انسان‌ها وجود دارد. پاکسینوس در این باره می‌گوید: این منطقه بسیار حساس است، زیرا در میمون‌های رزوس و حیوانات دیگری که مطالعه کرده‌ایم، وجود نداشته‌اند. البته پاکسینوس هنوز مغز شامپانزه‌ها را مطالعه نکرده است.

جزئیات این کشف پاکسینوس در آخرین کتاب او به نام Human Brainstem: Cytoarchitecture, Chemoarchitecture, Myeloarchitecture منتشر شده است.

منبع خبر : ایلنا
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true