یونسکو
یونسکو

به نقل ازصدانیوز،اهداء پنجمین جایزه جهانی ابن سینا در یونسکوخبرگزاری آریا- جایزه ابن سینا از سال ۱۳۸۳ به ابتکار و پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس عمومی یونسکو تصویب شد.

پنجمین جایزه جهانی اخلاق در علم (جایزه ابن سینا) در مراسمی در مقر یونسکو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد) به پروفسور دونالد براون استاد دانشگاه وایلد آمریکا اهدا شد.
براون، توانسته در زمینه اخلاق در علم به ویژه در حوزه محیط زیست و تغییرات آب و هوایی موفقیت های چشمگیری بدست آورد. وی در سخنانی کوتاه در این مراسم، سیاست دولت ها در بخش محیط زیست که بدون رعایت مسائل اخلاقی است به چالش کشید.
جایزه ابن سینا از سال ۱۳۸۳ به ابتکار و پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس عمومی یونسکو تصویب شد. این جایزه به افراد یا گروه هایی تعلق می گیرد که اولا پژوهش های علمی آنان در زمینه اخلاق در علم و فناوری مرجعیت آکادمیک یافته و ثانیا منشاء توجه محافل علمی و دانشمندان جهان قرار گرفته باشد.
طبق مقررات جوایز یونسکو، دبیرخانه این سازمان و کشور حامی و موسس جایزه در بررسی صلاحیت علمی نامزدهای دریافت این جایزه دخالتی ندارند و هیات داوران بین المللی مسئولیت این کار را برعهده دارند. جایزه ابن سینا تنها جایزه در موضوع اخلاق در علم است که در سطح سازمان ملل رسمیت دارد.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید