ایران رویای المپیک را از هلند گرفت

به نقل از منابع خبری

 تیم ملی والیبال ایران امروز (پنجشنبه ۳۱ خرداد) در دومین دیدارش در هفته سوم مرحله مقدماتی به مصاف هلند رفت و سه بر دو این تیم را شکست داد تا دومین بردش را در ششمین دوره لیگ ملت‌ها تجربه کند.

به گزارش نبأخبر،پیاتزا سرمربی تیم والیبال هلند با بیان اینکه باید به تیم ایران احترام گذاشت، گفت: ایرانی‌ها فوق‌العاده بازی کردند و رویای المپیک پاریس را از هلند گرفتند.

تیم ملی والیبال ایران امروز (پنجشنبه ۳۱ خرداد) در دومین دیدارش در هفته سوم مرحله مقدماتی به مصاف هلند رفت و سه بر دو این تیم را شکست داد تا دومین بردش را در ششمین دوره لیگ ملت‌ها تجربه کند.

روبرتو پیاتزا، سرمربی تیم والیبال هلند، درباره جدال با ایران در هفته سوم لیگ ملت‌ها گفت: ایران مستحق پیروزی در این بازی بود. نتیجه بازی دو بر دو بود و در آخر ست چهارم هم با یک امتیاز برتری به پایان رسید. پس هر دو تیم نزدیک بودند.

او با بیان اینکه خوشحال نیست چون تیمش بازی را باخت، تصریح کرد: باید به تیم ایران احترام بگذارم. فوق‌العاده بازی کردند. مخصوصا امین و پوریا. همین‌طور میلاد در دریافت که توانست توپ‌های شگفت‌انگیزی را کنترل کند. کار خوبی برای آنها بود و هلند هم باید از رویای حضور در پاریس ۲۰۲۴ دست بکشد و به آینده فکر کند.

سرمربی تیم ملی والیبال هلند ادامه داد: ایران بازیکنان زیادی دارد. پس از من انتظار نداشته باشید که بگویم آنها در کشور شما خوب بازی می‌کنند یا نه. من والیبال کشور شما را برای مدت زیادی دنبال می‌کنم. پس می‌دانم که کدام‌یک …. فکر می‌کنم مشکلی نیست. شما در این زمان می‌توانید خیلی زیاد رشد کنید. در بعضی از زمینه‌ها باید از داخل کار کنید نه از بیرون.

او تاکید کرد: ایران امروز مستحق پیروزی بود. در ابتدا من به پیروزی یا شکست مقابل ایران فکر نمی‌کردم. من به خوب بازی‌کردن در این مسابقه فکر می‌کردم اما در انتها آنها مستحق پیروزی بودند. نمی‌دانم آنها چه فکری می‌کردند. من به فکری که خودم دارم، اهمیت می‌دهم و فکر می‌کردم بازی سختی داشته باشیم.

پیاتزا با یادآوری دیدارهای قبلی با تیم ملی والیبال ایران گفت: در ریمینی ۲۰۲۱ بازی را باختیم. در ۲۰۲۲ بازی را بردیم در برزیل سه بر صفر. فصل گذشته سه بر دو پیروز شدیم و این فصل سه بر دو باختیم. پس تفاوتمان خیلی زیاد نیست.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید