پرسپولیس شگفت انگیز با 4 گل برگشت و به صدررسید

به گزارش "ورزش سه"

در یکی از حساسترین بازیهای امروز لیگ برتر تیمهای پرسپولیس و استقلال خوزستان در حالی به مصاف هم رفتند که سرخپوشان با حضور 50 هزار نفری تماشاگران خود امید و انگیزه زیادی برای پیروزی در این بازی و صعود به صدر جدول داشتند اما بازی برای آن‌ها به شکلی عجیب آغاز شد.

به گزارش نبأخبر، اورونوف با گل دقیقه 90+5 چهارمین گل پرسپولیس را در بازی پرهیجان امروز به ثمر رساند تا گامی بزرگ به سوی قهرمانی بردارد.

در یکی از حساسترین بازیهای امروز لیگ برتر تیمهای پرسپولیس و استقلال خوزستان در حالی به مصاف هم رفتند که سرخپوشان با حضور 50 هزار نفری تماشاگران خود امید و انگیزه زیادی برای پیروزی در این بازی و صعود به صدر جدول داشتند اما بازی برای آن‌ها به شکلی عجیب آغاز شد.

شاگردان سیروس پورموسوی روی اشتباه دانیال و کنعانی در همان شروع بازی موفق شدند دروازه را باز کنند. در ادامه نیمه اول تیم استقلال خوزستان دو گل به ثمر رساند تا وضعیت ورزشگاه آزادی ملتهب و پرتنش شود و بازیکنان پرسپولیس مورد حمله شدید سکوها قرار بگیرند.

نکته جالب اینکه گل سوم پس از آن به ثمر رسید که شوت عبدالکریم حسن به دلیل دخالت عیسی آل کثیر آفساید گرفته شد تا به این ترتیب سرخپوشان به امیرمحمد داوودزاده نیز معترض شوند. بلافاصله بعد از سوت پایان نیمه اول نیز این اعتراضات بیشتر هم شد.

در شروع نیمه دوم اوسمار ویه‌را سه تعویض در تیمش انجام داد و با ورود خدابنده‌لو، امیری و نعمتی پرسپولیس انرژی بیشتری برای ادامه بازی گرفت. با این حال قرمزها تا 15 دقیقه پایانی این مسابقه نتوانستند دروازه حریف را باز کنند.

پرسپولیس برای گل بعدی تا دقیقه 86 صبر کرد و این بار عیسی با توپربایی از مدافع حریف موفق شد ضربه نهایی را بزند تا پرسپولیس با بازگشتی تاریخی و باورنکردنی، نتیجه را تغییر بدهد.

دقایقی بعد نوبت به اوستون اورونوف رسید تا روی حرکت امید عالیشاه به گل برسد. عالیشاه پاس خود را به دانیال داد و او با یک پاس کات بک، کنعانی را صاحب توپ کرد اما ضربه او را گروسیان گرفت تا اورونوف گل چهارم را بزند.

با این نتیجه پرسپولیس موفق شد از توقف استقلال بیشترین استفاده را ببرد و به شکلی تاریخی راهی صدر جدول شود و در فاصله دو هفته تا پایان لیگ برتر ایران، سرنوشت قهرمانی را در اختیار بگیرد.

🔴ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، فرشاد فرجی(46-علی نعمتی)، حسین کنعانی زادگان، عبدالکریم حسن، دانیال اسماعیلی‌فر، مسعود ریگی(46-محمد خدابنده لو)، سروش رفیعی(46-وحید امیری)، اوستون اورنوف، مهدی ترابی، امید عالیشاه، عیسی آل‌کثیر سرمربی: اوسمار ویه‌را

🔵ترکیب استقلال خوزستان: فرزین گروسیان، محمود مطلق‌زاده، جواد آقایی‌پور، بهروز بارانی، آسو رستم، علیرضا کاظمی، حسین ساکی، دوستونیک تورسانو، ساویو روبرتو، علیرضا خوشکفا و محمد آبشک سرمربی: سیروس پورموسوی

⚽️شرح گل:

🔵پرسپولیس 0 – استقلال خوزستان 1 (علیرضا کاظمی – دقیقه 4): سُر خوردن دانیال اسماعیلی‌فر باعث شد تا محمدجواد آقایی‌پور صاحب توپ شود و پاس خود را به علیرضا کاظمی بدهد. او توپ را از بین پاهای حسین کنعانی عبور داد و ضربه نهایی را به دروازه پرسپولیس زد.

🔵پرسپولیس 0 – استقلال خوزستان 2 (آسور رستم – دقیقه 40): اشتباه عجیب فرشاد فرجی منجر به کرنر شد. توپ روی دروازه ارسال شد و بعد از دفع بازیکن پرسپولیس، آرتور رستم در نقطه کور صاحب توپ شد و با شوتی استثنایی دروازه بیرانوند را برای بار دوم گشود.

🔵پرسپولیس 0 – استقلال خوزستان 3 (علیرضا کاظمی – دقیقه 45+4): بعد از اعلام آفساید روی صحنه شوت عبدالکریم حسن، گروسیان به سرعت با ارسال توپ هوایی تیمش را در موقعیت قرار داد که در این صحنه آقایی پور با پرش خود مدافعان پرسپولیس را از جریان بازی خارج کرد و در ادامه علیرضا کاظمی توانست به شکلی عجیب و غریب گل سوم را هم بزند.

🔴پرسپولیس 1 – استقلال خوزستان 3 (حسین کنعانی – دقیقه 76): روی حرکت وحید امیری و خطای بازیکن استقلال خوزستان پرسپولیس صاحب ضربه پنالتی شد. حسین کنعانی پشت توپ ایستاد و بعد از مکث طولانی و در حالی که گروسیان وسط دروازه ایستاده بود، توپ را به گوشه سمت چپ زد و دروازه را گشود.

🔴پرسپولیس 2 – استقلال خوزستان 3 (دانیال اسماعیلی فر – دقیقه 77): بعد از یک حمله سریع پاس در عمق حسین کنعانی با ضربه نهایی از سوی دانیال همراه شد و دروازه باز شد.

🔴پرسپولیس 3 – استقلال خوزستان 3 (عیسی آل کثیر – دقیقه 86): پاس بلند. .. به پشت مدافعان استقلال خوزستان ارسال شد و عیسی توپ را از مدافعان حریف ربود و با یک ضربه بالاخره طلسم را شکست و تیمش را پیش انداخت.

🔴پرسپولیس 4 – استقلال خوزستان 3 (اوستون اورونوف – دقیقه 90+6): امید عالیشاه در ضد حمله کار را در اختیار گرفت و با پاس دقیق توپ را به دانیال داد. او کات بک را به سمت دروازه فرستاد و کنعانی شوت زد. گروسیان موفق شد توپ را برگرداند و این اورونوف بود که گل چهارم را زد.

🟡اخطار ها:

استقلال خوزستان: 🟨ساویو روبرتو(16) 🟨ساویو روبرتو(57) محمود مطلق زاده(73)

پرسپولیس: 🟨علیرضا بیرانوند(5+45) 🟨علی نعمتی(52) 🟨عیسی آل‌کثیر(59)

🔴اخراج:

🔵استقلال خوزستان: 🟥ساویو روبرتو(57)

⏱لحظات حساس:

دقیقه 7: ارسال اوستون اورونوف در تیر دوم به عبدالکریم حسن رسید اما ضربه بغل پای این بازیکن گل نشد.

دقیقه 9: پاس در عمق عیسی آل کثیر را در موقعیت تک به تک قرار داد اما ضربه این بازیکن گل نشد و گروسیان به شکلی دیدنی تک به تک را مهار کرد.

دقیقه 31: پاس در عمق جواد آقایی پور به علیرضا کاظمی رسید و او که در موقعیت تک به تک قصد داشت با ضربه چیپ دروازه را باز کند که بیرانوند به سرعت از راه رسیدن و مانع از گلزنی شد.

دقیقه 35: پاس ترابی به اورونوف رسید و او بعد از یک چرخش در داخل محوطه جریمه و در محاصره مدافعان خوزستانی ضربه خود را زد که این توپ به آسانی در اختیار گروسیان قرار گرفت.

دقیقه 44: شوت آرام آرتور رستم در اختیار دروازه بان قرار گرفت.

دقیقه 45: شوت سرکش دانیال اسماعیلی فر از پشت محوطه جریمه بعد از برخورد به تیرک افقی دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 49: ارسال عبدالکریم از داخل محوطه جریمه در اختیار فرزین گروسیان قرار گرفت.

دقیقه 55: شوت کات دار مهدی ترابی با واکنش دروازه بان راهی کرنر شد.

دقیقه 59: روی پاس عمقی امید عالیشاه بازیکنان پرسپولیس صاحب موقعیت شدند و در ادامه عیسی دروازه را گشود که البته این صحنه آفساید گرفته شد.

دقیقه 63: شوت محمدحسین کنعانی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 68: ارسال عبدالکریم حسن در محوطه جریمه به عیسی رسید و او نتوانست دروازه را باز کند و عالیشاه هم موفق نشد به توپ ضربه بزند و بعد از برخورد به او توپ در اختیار دروازه بان قرار گرفت.

دقیقه 68: شوت مهدی ترابی بعد از برخورد به مدافعان حریف راهی کرنر شد.

دقیقه 71: شوت سرکش مهدی ترابی با اختلاف بسیار ناچیز از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 72: فرار اوستون اورونوف با ارسال او همراه شد اما این بار وحید امیری نتوانست ضربه نهایی را بزند.

دقیقه 83: ضربه اورونوف در شلوغی محوطه جریمه و از زاویه نسبتا بسته در اختیار گروسیان قرار گرفت.

دقیقه 85: ارسال مهدی ترابی روی دروازه استقلال خوزستان با ضربه کنعانی همراه شد اما توپ به تیرک خورد و به شکلی عجیب گل نشد.

دقیقه 88: یک سانتر روی دروازه از روی نقطه کرنر با ضربه سر علی نعمتی همراه شد اما این توپ گل نشد.

دقیقه 90+5: ارسال آسو رستم در محوطه جریمه با یک ضربه همراه شد اما گل نشد و از کنار دروازه به بیرون رفت.

⭕️حاشیه:

* در حالی که قرار بود بازی از ساعت 19:45 آغاز شود، با عبور از این تایم هنوز بازی شروع نشده است.

* کوپال ناظمی با هماهنگی ناظر بازی شرایط برگزاری هماهنگ مسابقات را رعایت کرد.

* اعضای دو تیم یک دقیقه به احترام شهدای خدمت سکوت کردند.

* باوجود اشتباه دانیال و کنعانی، هواداران در حال تشویق آن‌ها هستند.

* در حالی که بعد از شوت عبدالکریم عیسی توپ را به سمت کرنر مشایعت کرد، کمک داور به دلیل نقش او در این صحنه آفساید اعلام کرد که این موضوع با اعتراض هواداران و بازیکنان پرسپولیس مواجه شد.

* جالب اینکه همین توپ تبدیل به گل سوم استقلال خوزستان شد تا بیرانوند هم به سمت کمک داور برود و اعتراض کند.

* بلافاصله بعد از سوت پایان بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس به سمت داور هجوم بردند تا در مورد صحنه قبل از گل سوم اعتراض کنند.

* هواداران پرسپولیس به شدت علیه داور شعار می‌دهند.

* در لحظه خروج تیم داوری از زمین هواداران پرسپولیس به سمت داور اشیا پرتاب کردند.

* گروهی از هواداران پرسپولیس یحیی گل محمدی را تشویق می‌کنند.

* تشویق یحیی گل محمدی باعث درگیری گروهی از هواداران پرسپولیس با لیدرهای باشگاه شد.

* در شروع نیمه دوم اوسمار سه تعویض انجام داد تا شرایط تیمش را تغییر دهد.

* بعد از دریافت کارت زرد دوم در دقیقه 57 از سوی روبرتو، سیروس پورموسوی به شدت نسبت به این تصمیم اعتراض کرد.

* بعد از گل آفساید پرسپولیس، فرزین گروسیان حدود دو دقیقه به دلیل مصدومیت روی زمین افتاد.

* اتلاف وقت بازیکنان استقلال خوزستان حتی خشم وحید امیری را هم به دنبال داشت. او از اینکه مطلق زاده بعد از خطا توپ را نمی داد، به شدت عصبانی شد.

* اوستون اورونوف بعد از گل چهارم پیراهن خود را درآورد و با یک خوشحالی استثنایی کارت زرد را به جان خرید.
* با سوت پایان بازی بازیکنان پرسپولیس جشنی در حد قهرمانی را بر پا کردند.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید