نظر شهید باهنر درباره حجاب در خرداد سال ۵۹

شهید دکتر جواد باهنر عضو شورای انقلاب

«این مسئله در اسلام به صورت ارشادی مطرح شده و به هیچ وجه تحمیل وجود ندارد و باید به مردم رعایت اصول اسلامی را آموخت و به آن‌هایی که در این مورد تحمیل یا اعمال زور می‌کنند توصیه می‌کنیم که دست از این کار بردارند. اگر ایجاد اختلاف کردند باید به‌شدت از آن جلوگیری کرد.»

به گزارش نبأخبر،در نیمه‌ی نخست خرداد ۱۳۵۹ دکتر جواد باهنر عضو شورای انقلاب و نماینده‌ی مجلس شورای اسلامی ضمن سفری به ارومیه و سخنرانی به مناسبت زادروز امام علی (ع) در یک مصاحبه‌ی رادیو تلویزیونی و مطبوعاتی شرکت کرد.

باهنر ضمن پاسخ به سوالات خبرنگاران درباره‌ی مسائل مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور، در مورد مسئله‌ی حجاب در شرع اسلام گفت:

«این مسئله در اسلام به صورت ارشادی مطرح شده و به هیچ وجه تحمیل وجود ندارد و باید به مردم رعایت اصول اسلامی را آموخت و به آن‌هایی که در این مورد تحمیل یا اعمال زور می‌کنند توصیه می‌کنیم که دست از این کار بردارند. اگر ایجاد اختلاف کردند باید به‌شدت از آن جلوگیری کرد.» (بامداد، شنبه ۱۰ خرداد ۵۹)

نظر شهید باهنر درباره حجاب در خرداد سال ۵۹: حجاب در اسلام به صورت ارشادی مطرح شده/ باید به مردم رعایت اصول اسلامی را آموخت

 


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید