کرونا

به گزارش صدانیوز، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا این لحظه ۱۲ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۸۷۲ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵۶۲ هزار و ۸۸۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار اجتماعی- از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۷ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۴۸۸ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۷۱ هزار و ۷۸۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۷۸۶ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۳۶ هزار و ۱۷۱ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور برزیل بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۵ هزار و ۲۳۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع یک‌میلیون و ۸۰۴ هزار و ۳۳۸ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۷۰ هزار و ۵۲۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور هند به‌‌عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۲۷ هزار و ۷۶۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸۲۲ هزار و ۶۰۳ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۲۲ هزار و ۱۴۴ هندی جان خود را از دست داده‌اند.

کشورهای روسیه، پرو، شیلی، اسپانیا و مکزیک نیز به‌ترتیب با ۷۱۳ هزار و ۹۳۶، ۳۱۹ هزار و ۶۴۶، ۳۰۹ هزار و ۲۷۴، ۳۰۰ هزار و ۹۸۸ و ۲۸۹ هزار و ۱۷۴ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای انگلیس با ۲۸۸ هزار و ۱۳۳ و ایران با ۲۵۲ هزار و ۷۲۰ مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، برزیل و هند به‌ ترتیب با یک‌میلیون و ۴۶۰ هزار و ۴۹۵، یک میلیون و ۲۱۳ هزار و ۵۱۲ و ۵۱۶ هزار و ۲۰۶ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۲ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

ویروس کرونا , قاره آمریکا ,


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید