×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۵ مهر - ۱۳۹۸  
false
true
آمریکا دنبال اجماع بین‌المللی مجدد علیه ایران است

به نقل ازصدانیوز،یک عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور تاکید کرد: با توجه به اینکه در دنیا ایران‌هراسی را به دلیل احتمال دسترسی به سلاح هسته‌ای را جا انداختند در صورتیکه ما به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم. آیا کاهش تعهدات برجامی و گام اول، دوم و سوم دامی نیست که برای ما پهن شده است؟

عبدالرضا هاشم‌زایی نماینده تهران و عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور در مورد گام دوم کاهش تعهدات برجامی، در گفتگو با پارسینه گفت: من نظرات شخصی دیگری دارم. تا جایی که من اطلاع دارم هیچ‌وقت حتی در گذشته هم ما به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نبودیم. اخیرا هم رسما اعلام کردیم و هم فتوا گرفتیم که ما دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیستیم.

او ادامه داد: بنابراین سایر ابعاد ساخت سلاح هسته‌ای چه از نظر تکنولوژیکی و چه از نظر اقتصادی ارزش این همه هزینه را ندارد. من احتمال می‌دهم که آمریکایی‌ها به دنبال یک اجماع بین‌المللی مجددی بر علیه ما هستند و یک دام برای ما درست کردند که مسئولان ارشد ما باید بیشتر به این مسئله فکر کنند.

این نماینده مجلس با اشاره به اجماع علیه کشورمان قبل از توافق برجام، تاکیدکرد: پیش از برجام تحریم سازمان ملل را داشتیم و آمریکا توانسته بود به دلایل دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای اجماعی بر علیه ما ایجاد کنند. البته ممکن است بهانه‌های دیگری هم وجود داشته باشد، ولی بهانه اصلی را هسته‌ای قرار دادند که بعد از برجام این اجماع از بین رفت. خروج آمریکایی‌ها از برجام بدعهدی بود و در این شکی نیست، ولی ممکن است یک توطئه باشد.

هاشم زایی گفت: با توجه به اینکه در دنیا ایران‌هراسی را به دلیل احتمال دسترسی به سلاح هسته‌ای را جا انداختند در صورتیکه ما به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم. آیا کاهش تعهدات برجامی و گام اول، دوم و سوم دامی نیست که برای ما پهن شده است؟ ما که به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم، دسترسی به انرژی هسته‌ای آنچنان اهمیتی برای ما ندارد چه از نظر تکنولوژیکی و چه از نظر اقتصادی. چون کشور‌های پیشرفته بیش از ۷۰ سال قبل به انرژی هسته‌ای دست پیدا کردند و انواع و اقسام سلاح‌های هسته‌ای را هم دارند. من معتقدم در این مسئله باید عمیق‌تر نگاه کرد که خدای نکرده در این دام نیفتیم.

 

منبع خبر : پارسینه
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true