نژادپرستی نهادینه در جامعه آمریکا – نباءخبر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳ تیر - ۱۳۹۸  
false
true
نژادپرستی نهادینه در جامعه آمریکا

به نقل ازصدانیوز،  سناتور برنی سندرز، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نشست موسوم به شبکه اقدام ملی آمریکا، گفت: ما در مسیر مبارزه با نژادپرستی در کشورمان به دستاوردهایی دست یافته ایم اما بی تردید همه ما می دانیم که برای پایان دادن به نژادپرستی نهادینه شده که تقریبا بر همه ابعاد جامعه آمریکا نفوذ دارد، مسیر طولانی پیش روی داریم.
همین خبر بد سبب می شود ما شبها نتوانیم بخوابیم. بیان این سخن اصلا برایم خوشایند نیست. این سخنم را صادقانه عرض می کنم. گاهی رسانه ها این سخنم را باور نمی کنند.
نژادپرستی نهادینه در جامعه آمریکا
برنی سندرز در ادامه افزود در آمریکا مشکلی اساسی وجود دارد بطوریکه ثروت سه نفر بیش از نیمی از جمعیت آمریکا است و میلیونها نفر دو یا سه شغل دارند برای اینکه فقط بتوانند زنده بمانند. وقتی چهل و شش درصد کل درآمد جدید (کشور) نصیب یک درصدی ها می شود و بالاترین رقم فقر کودکان را در میان تقریبا همه کشورهای بزرگ جهان داریم یا میلیونها دانشجویان جوان ما با بدهی شدید از دانشگاهها خارج می شوند، مشکل جدی داریم.
سندرز گفت اگر من رئیس جمهور شوم هیچ نکته ای برایم مهمتر از این نخواهد بود که سراغ این افراد بسیار قدرتمند بروم و به این وضع وحشتناک نابرابری درآمدها پایان بدهم که در این کشور شاهد آن هستیم. این نابرابری، در بدترین وضع از زمان دهه هزار و نهصد و بیست تاکنون قرار دارد.
سناتور آمریکایی همچنین تصریح کرد ثروت یک درصد ثروتمند آمریکا معادل با نیمی از کل جمعیت آمریکاست و باید به این نابرابری پایان داد.
سندرز در ادامه افزود: برایم اصلا خوشایند نیست که حالا ما رئیس جمهوری در کشورمان داریم که نژادپرست است. او نگرش های جنسیتی دارد. او دشمن انسانها است. او بیگانه ستیز است. او درباره مسائل دینی فردی کوته فکر است. آروز می کنم مجبور نبودم چنین سخنی را بیان کنم اما این سخن، همان واقعیت لعنتی است که باید بیان شود. در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، شاهد افزایش شدید آمار جنایت از روی نفرت بوده ایم. افزایش آمار فوق در حالی رخ می دهد که کشورمان درگیر نژادپرستی نهادینه شده و نابرابری نژادی است.

منبع خبر : خبر گزاری آریا
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true