فروپاشی استراتژیک اسرائیل – نباءخبر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۶ فروردین - ۱۳۹۸  
false
true
فروپاشی استراتژیک اسرائیل

به نقل ازصدانیوز ،روزنامه البناء در تحلیلی پیرامون برنامه خروج نیروهای آمریکایی از سوریه نوشت: سیاست گذاران آمریکایی قصد دارند دخالت و استقرار نظامی آمریکا در جهان را کاهش دهند تا بتوانند دولت آمریکا را از فروپاشی داخلی حفظ کنند.البته عقب نشینی از سوریه به معنای فروپاشی استراتژیک اسرائیل است.

البناء در ادامه می نویسد: علت این مساله آن است که اهمیت عقب نشینی نظامی آمریکا از پایگاههای نظامی اش در سوریه، از جمله پایگاه تنف، تنها از تعداد سربازان و تجهیزات نظامی آمریکایی سرچشمه نمی گیرد، بلکه اهمیت این خروج، مربوط به آن است که این تصمیم نشان دهنده قانع شدن دولت آمریکا و سیاست گذاران آن است که امکانات و ظرفیت های اقتصادی ایالات متحده دیگر توان تامین هزینه ماجراجویی های نظامی و جنگهای شکست خورده این کشور در جهان را ندارد و این نتیجه شکست هایی است که در افغانستان، لبنان، عراق و سوریه متحمل شده است.

عقب نشینی ترامپ از سوریه و فروپاشی استراتژیک اسرائیل/ آمریکا توانایی ماجراجویی جدید را ندارد

تصمیم آمریکا برای عقب نشینی، بدین معناست که سیاست گذاران آمریکایی قصد دارند دخالت و استقرار نظامی آمریکا در جهان را کاهش دهند تا بتوانند دولت آمریکا را از فروپاشی داخلی حفظ کنند.

البته این عقب نشینی، به معنای فروپاشی استراتژیک اسرائیل است؛ بویژه آنکه رئیس جمهور آمریکا چند هفته پیش به صراحت اعلام کرده بود علت اصلی باقی ماندن نیروهای آمریکایی در سوریه، حمایت از اسرائیل است.

علاوه بر این، دستورات آمریکا به آل سعود و شیخ نشین های خلیج{فارس} در مورد ضرورت پایان دادن به جنگ یمن و برقراری رابطه با سوریه نیز دلیل خوبی است برای قانع شدن واشنگتن در مورد شکست طرحهایش در خاورمیانه، پیروزی دولت سوریه و ائتلاف مقاومت و نزدیکی اجرای مرحله آخر حمله استراتژیک این ائتلاف. منظور آزادسازی قدس اشغالی و نابودی پایگاه های اسرائیل در سرزمین فلسطین است.

به نظر می رسد این حمله استراتژیک زمان بر، اما نتایج آن حتمی خواهد بود، اگر مبتنی بر برنامه ریزی های علمی باشد و متغیّرهای میدانی و تداخل منافع منطقه ای و بین المللی و تاثیرات آن بر روند این حمله را در نظر داشته باشد.

قطعا نیروهای ائتلاف مقاومت از این تاکتیک تبعیت کرده و در همین راستا، دولت سوریه با تمام طرفهای این میدان، تفاهم هایی دارد، در حالی که شرکای اصلی آن، روسیه و ایران هستند و فرماندهی سوریه، نسبت به مکر و حیله اردوغان نگرانی شدیدی دارد؛ از این رو به آمادگی های نظامی خود برای آزادی شمال غرب و شمال شرق سوریه از اشغال ترکیه و آمریکا ادامه می دهد. البته در حال حاضر بعد از گذشت هشت سال از جنگ سوریه، تثبیت نظام سوریه اتفاق افتاده است و کشورهای غربی و عربی نیز ناچار به پذیرش این واقعیت شده اند. بازگشایی سفارت خانه های بحرین و امارات و گمانه زنی درباره فعال شدن عضویت سوریه در اتحادیه عرب در این راستا ارزیابی می شود.

در این میان به دنبال حملات هوایی شکست خورده اسرائیل به سوریه، نیروهای ائتلاف مقاومت ضربه موشکی سختی را با استفاده از ۱۸ موشک زمین به زمین به اهداف نظامی اسرائیل وارد کردند و مهمترین این اهداف، پایگاههای هوایی اسرائیل در شهر حیفا و پایگاه نظامی و تاسیسات صنعتی حساس این رژیم در مناطق قیساریه، الخضیره، اورعاکیفا، بنیامینا و عین شیمر بود که رسانه های اسرائیلی از انتشار هر گونه خبری در مورد این حمله موشکی، خودداری کردند.

در واقع، فرماندهی نظامی اسرائیل جرات اعلام این حمله موشکی را نداشت، تا خود را مجبور به  دادن پاسخی نکند که می تواند نیروهای ائتلاف مقاومت را به سمت شروع مرحله آخر حمله استراتژیکشان سوق دهد؛ حمله ای که اسرائیلی ها به خوبی از پیامدهای آن آگاهند. بنابراین، می توان گفت پیام محور مقاومت، مبنی بر آغاز شمارش معکوس مرحله نهایی نابودی اسرائیل فرا رسیده است…

منبع خبر : الف
true
برچسب ها : , ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true