×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲ بهمن - ۱۳۹۷  
false
true
آخرین تحولات میدانی جنوب غرب عربستان


همزمان با حملات یگان موشکی و توپخانه ای، رزمندگان مقاومت انصارالله هم با تاکتیک جدیدی، عملیات گسترده و وسیعی را از چند محور علیه مواضع نظامیان سعودی، نیروهای مزدور چند ملیتی و عناصر شورشی انجام دادند.

جنگ یمن و عربستان سعودی به نقطه ای حساس از جهات مختلفیرسیده است.از یک طرف فجایع جنگی در یمن و قحطی و آوارگی مردم یمن و از طرفی یکپارچگی و دفاع مردمان یمن این عرصه را دچار تحولات سیاسی پییده ای کرده است که کار را برای رژیم خونخوار عربستان سعودی و متحدانش سخت کرده است.به نقل از صدانیوز ،تعدادی از روستاهای جنوبی استان جیزان عربستان به کنترل رزمندگان انصارالله یمن و ارتش یمن درآمد. از استان جیزان در جنوب غرب عربستان خبر می رسد، یگان موشکی در یک عملیات دقیق، اتاق عملیات نظامیان سعودی در جریان این حملات موشکی، بخش وسیعی از پایگاه و اتاق عملیات نظامیان عربستانی منهدم شد؛ دهها تن از نیروهای سعودی از جمله چند افسر و شماری از نیروهای شورشی در این حملات به هلاکت رسیدند.

یگان توپخانه انصارالله هم با شلیک چندین خمپاره مواضع و تجمع نظامیان سعودی را در کوه های «ام بی سی، العمود و الطلعه» هدف قرار داد؛ شماری زیادی از نیروهای عربستانی در این حملات کشته و زخمی شدند.

همزمان با حملات یگان موشکی و توپخانه ای، رزمندگان مقاومت انصارالله هم با تاکتیک جدیدی، عملیات گسترده و وسیعی را از چند محور علیه مواضع نظامیان سعودی، نیروهای مزدور چند ملیتی و عناصر شورشی انجام دادند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای مقاومت انصارالله با شکست خطوط دفاعی نیروهای سعودی و مزدور در جنوب استان جیزان موفق شدند خود را به کوه «قنبوره» برسانند؛ حدود ۴۰ تن از نیروهای طرف مقابل در جریان درگیری ها به هلاکت رسیدند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای یمنی در این عملیات توانستند مقادیر زیادی از تجهیزات نظامی را هم به غنیمت بگیرند؛ سایر نیروهای شورشی، مزدور چند ملیتی و سعودی پس از متحمل شدن خسارت های سنگین از منطقه متواری شدند.

به گزارش مشرق، نیروهای مقاومت انصارالله یمن در ادامه این عملیات در حومه جنوبی کوه «قنبوره» موفق شدند ۱۵ خاکریز و ایستگاه دفاعی را به کنترل دربیاورند و مواضع خود را در مناطق تازه پاکسازی شده تثبیت کنند.

خبرها از ارتفاعات «العمود و ام بی سی» حاکیست، مواضع نیروهای سعودی و شورشی در جریان حملات شدید توپخانه ای و موشکی نیروهای یمنی به شدت هدف قرار گرفت و تحرکات آنان در این محور فلج شده است.

گروهی دیگر از رزمندگان یمنی هم حملاتی را علیه مواضع نظامیان سعودی و نیروهای شورشی در برج «رقعه» در جنوب استان جیزان انجام دادند و پس از درگیری های سنگین چند ساعته موفق شدند این منطقه را به کنترل دربیاورند.

در این محور هم ۳۰ تن از نظامیان عربستانی و نیروهای شورشی از پای درآمدند و دهها تن دیگر زخمی شدند؛ نیروهای در جریان این عملیات هم موفق شدند مقادیر زیادی از تجهیزات نظامی را به غنیمت بگیرند.

نیروهای یمنی در این عملیات سلاح ها و تجهیزات نظامی غیرقابل حمل را هم به آتش کشیدند و منهدم کردند؛ از حومه برج «رقعه» خبر می رسد، رزمندگان یمنی پس از درگیری های سنگین چند ساعته موفق شدند روستاهای «الصیاده، نجیمه و…» را به کنترل درآورند.

در جریان درگیری ها برای پاکسازی این روستاها هم حدود ۵۰ تن از نیروهای سعودی و شورشی به هلاکت رسیدند و دهها تن دیگر زخمی شدند؛ در جست و جوی منطقه به منطقه در مناطق تازه پاکسازی شده هم مقادیر زیادی سلاح و تجهیزات نظامی به غنیمت درآمد.

به گزارش مشرق، رژیم سعودی از ترس سقوط دومینوار مناطق در استان جیزان، صدها تن از نیروهای شورشی و مزدور چند ملیتی را با پشتیبانی جنگنده های خود به میدان آورد که باز هم با واکنش قاطع نیروهای یمنی مواجه شدند و حملات آنان برای بازپس گیری مناطق ناکام ماند.

از محور شرقی کوه «النار» در جنوب استان جیزان خبر می رسد، دهها تن از نیروهای شورشی حملات گسترده ای را علیه نیروهای یمنی انجام دادند اما در کمین گرفتار شدند و خسارت های سنگینی را متحمل شدند.

به گفته منابع میدانی، شمار زیادی از نیروهای شورشی از جمله دو فرمانده میدانی در این کمین به هلاکت رسیدند و دهها تن دیگر زخمی شدند؛ تعدادی از خودروهای نظامی نیروهای شورشی در این محور منهدم و در نهایت حملات به طور کامل دفع شد.

منبع خبر : مشرق نیوز
true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true