قصد داریم به جای پخش پول، شغل ایجاد کنیم

ایجاد شغل

به نقل از صدا نیوز ، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در گفت‌وگو با رادیو جوان، اظهار کرد: رئیس جمهور از دولت یازدهم قصد داشت برای جوانان اقدام بزرگی انجام دهد لذا ما برای این مهم بر موضوع اشتغال متمرکز شدیم. سخنگوی دولت با اشاره به این موضوع که قصد داشته و داریم تا یک کار […]

به نقل از صدا نیوز ، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در گفت‌وگو با رادیو جوان، اظهار کرد: رئیس جمهور از دولت یازدهم قصد داشت برای جوانان اقدام بزرگی انجام دهد لذا ما برای این مهم بر موضوع اشتغال متمرکز شدیم.

سخنگوی دولت با اشاره به این موضوع که قصد داشته و داریم تا یک کار ماندگار برای جوانان انجام دهیم، ادامه داد: موضوع اصلی جوانان اشتغال است و دولت برای ایجاد یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی در بودجه ۹۷ مبلغی بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان منابع درنظر گرفته است تا هم اشتغالی ایجاد و هم گره‌ای را از جامعه باز کند.

وی تصریح کرد: در کنار این موضوع نوسازی و ایمن‌سازی شهرها برای مقابله با زلزله از برنامه‌های دیگر دولت و توقع مردم است که در این راستا هم در سطح کشور و هم سطح تهران بافت‌های فرسوده را شناسایی کردیم و برنامه داریم تا آنها را به صورت محله‌ای تخریب و بازسازی کنیم که از این طریق ۲۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

نوبخت گفت: ما قصد داریم به جای پخش پول، شغل ایجاد کنیم. عده‌ای می‌گویند افراد بیکار را بدهکار نکنید؛ ما نمی‌خواهیم به شخصی پول بدهیم بعد بگوییم برو و برای خودت شغل پیدا کن، بلکه می‌خواهیم بستر لازم را برای ایجاد شغل مولد فراهم کنیم و از آنجایی که صنعت ساختمان تاثیر فراوانی هم در اشتغال و هم در راه‌اندازی سایر صنایع دارد.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: در دولت برنامه‌ریزی کردیم ۱۰۰ هزار واحد، ۵۰ هزار واحد در شهر و ۵۰ در روستا بسازیم که با این برنامه در حدود ۶۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

سخنگوی دولت افزود: در شهرها علاوه بر بازسازی بافت فرسوده برنامه داریم تا هم آلودگی را از بین ببریم و همچنین با آن فرصت شغلی ایجاد کنیم؛ از همین رو برای خارج کردن در حدود ۱۵ هزار تاکسی و ۲ هزار اتوبوس و مواردی از این دست برنامه داریم که با این کار ۲۵ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

وی با بیان این که منابع این اقدامات را ایجاد کرده‌ایم، گفت: با توجه به تعهدی که رئیس جمهور به جوانان برای بهبود شرایط زندگی و معیشت داده است انشالله کارهایی را انجام خواهیم داد.

نوبخت در بخش پایانی سخنانش در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که آیا دولت برای انتقاد جوانان فضایی را در نظر دارد، خاطر نشان کرد: دولت خود را همیشه آماده کرده تا نقد را بپذیرد؛ دولت نه فقط انتقاد مردم به خصوص جوانان را می‌پذیرد بلکه خود را نیازمند این موضوع می‌داند.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید