بازتاب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در رسانه‌های خارجی

شبکه‌های خبری بین‌المللی آغاز انتخابات ریاست‌جمهوری ایران و حضور مقام معظم رهبری در پای صندوق رای را به طور گسترده بازتاب دادند. به نقل از صدا نیوز ،شماری از شبکه‌های خبری بین‌المللی حضور مقام معظم رهبری در پای صندوق اخذ رای و بیانات ایشان را به طور مستقیم پخش کردند. رویترز: صف طولانی ایرانیان برای شرکت […]

شبکه‌های خبری بین‌المللی آغاز انتخابات ریاست‌جمهوری ایران و حضور مقام معظم رهبری در پای صندوق رای را به طور گسترده بازتاب دادند.

به نقل از صدا نیوز ،شماری از شبکه‌های خبری بین‌المللی حضور مقام معظم رهبری در پای صندوق اخذ رای و بیانات ایشان را به طور مستقیم پخش کردند.
رویترز: صف طولانی ایرانیان برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری
بازتاب انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در رسانه‌های خارجی
خبرگزاری رویترز همزمان با آغاز انتخابات ریاست جمهوری در ایران، اشتیاق ایرانیان برای شرکت در انتخابات را در تیتر خود مورد توجه قرار داد. این خبرگزاری همچنین از انتخابات ریاست جمهوری امسال به عنوان یک رقابت فشرده بین حسن روحانی و سید ابراهیم رئیسی یاد کرد.

شبکه های تلویزیونی پرس تی وی، رویترز، تلویزیون ای پی تی ان،  العالم، المنار و شبکه المیادین و الاتجاه به طور مستقیم بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب را درباره انتخابات و حضور ایشان در پای صندوق رای را بازتاب دادند.

شبکه تلویزیونی المیادین اعلام کرد: رهبر معظم ایران، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در آغاز انتخابات ریاست جمهوری، رأی خود را به صندوق انداختند.
شبکه المیادین همچنین گزارش داد: زنان هم حضور گسترده ای در مراکز رای گیری برای انداختن رای خود به صندوق در انتخابات ریاست جمهوری ایران دارند.
حازم کلاس، خبرنگار شبکه تلویزیونی المیادین در جنوب تهران، درباره انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت: از همان صبح زود، شاهد حضور گسترده شهروندان ایرانی بودیم که در برابر این مرکز رای گیری، صف بسته بودند. ما در مسجد لرزاده در جنوب پایتخت ایران هستیم.
وی افزود: شمار زیادی از زنان هم برای انداختن رای خود به صندوق در صف ایستاده اند. ما شاهد حضور گسترده خبرنگاران از رسانه های مختلف داخلی و خارجی در مراکز رای گیری هستیم. به نظر می رسد میزان مشارکت در این انتخابات بالا باشد.

روزنامه الاخبار چاپ لبنان در مطلبی کوتاه با عنوان «ایران در برابر امتحان» نوشت: نگاه‌ها امروز به ایران دوخته شده است. خارج ایران همانند داخل ایران، در پی آگاهی از این موضوع هستند که ایرانیان چه کسی را برای ریاست حمهوری برمی‌گزینند آن هم در زمانی که مرحله‌ای حساس هم برای جمهوری اسلامی ایران در دهه چهارم عمر خود و هم برای منطقه است. بر همین اساس باید به انتظار نشست تا دید نام چه کسی از صندوق بیرون می آید.

سایر رسانه‌های مطرح بین‌المللی از جمله آسوشیتد پرس، گاردین، سی‌ان‌ان و فرانس ۲۴ نیز با انتشار تصاویری از حضور گسترده مردم ایران در پای صندوق‌های رای،‌ در حال پوشش دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران هستند.
بازتاب انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در شبکه‌های خبری بین‌المللی
بازتاب انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در شبکه‌های خبری بین‌المللی
بازتاب انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در شبکه‌های خبری بین‌المللی
بازتاب انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در شبکه‌های خبری بین‌المللی

سلفی “آن‌ماری هوردرن” خبرنگار بلومبرگ در مقابل یکی از شعب اخذ رای در تهران
بازتاب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در رسانه‌های خارجی

تعجب “هالی داگرس” خبرنگار آمریکایی از مشارکت پیرمرد ۱۰۵ ساله ایرانی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم

بازتاب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در رسانه‌های خارجی
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید