واکنش آمریکا به پیروزی ابراهیم رئیسی

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در اقدام مداخله‌جویانه مدعی شد مردم ایران نتوانسته‌اند در یک انتخابات آزاد و عادلانه کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کنند.این سخنگو همچنین اعلام کرد که آمریکا با این وجود به ادامه مذاکرات غیرمستقیم با ایران برای احیای توافق هسته‌ای ٢٠١٥ متعهد است.

به گزارش نباء خبر،وزارت امور خارجه آمریکا پس از پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری کشورمان اعلام کرد واشنگتن به ادامه مذاکرات برجامی با ایران متعهد است.

وزارت امور خارجه آمریکا ( بامداد یک‌شنبه) به برگزاری سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری در ایران واکنش نشان داد و ادعاهایی بی‌اساس و نخ‌نما علیه کشورمان مطرح کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این اقدام مداخله‌جویانه مدعی شد مردم ایران نتوانسته‌اند در یک انتخابات آزاد و عادلانه کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کنند.

این سخنگو همچنین اعلام کرد که آمریکا با این وجود به ادامه مذاکرات غیرمستقیم با ایران برای احیای توافق هسته‌ای ٢٠١٥ متعهد است.

همچنین یک خبرنگار شبکه سی‌ان‌ان به نقل از سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در توئیتر نوشت: سیاست ما در قبال ایران برای پیشبرد منافع آمریکا طراحی شده است، فارغ از آن‌که چه کسی به قدرت می‌رسد. ما تمایل داریم به پیشرفت معناداری که در جریان آخرین دور مذاکرات وین به دست آمده است، ادامه دهیم.

این در حالی مطرح شده است که از زمان اعلام نتایج انتخابات روز جمعه در ایران بسیاری از سران کشورهای جهان، از جمله رئیس جمهور روسیه، رئیس جمهور عراق، امیر کویت، رئیس جمهور ترکیه، نخست‌وزیر پاکستان، رئیس دولت امارات، رئیس جمهور سوریه، امیر قطر و سلطان عمان پیروزی ابراهیم رئیسی را به او تبریک گفته و بر ادامه روابط با ایران تاکید کرده‌اند.

 


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید