انگلستان
به نقل ازصدانیوز،  مایکل گاوو، وزیر دفتر کابینه انگلیس چین را به پنهانکاری درباره ابعاد واقعی شیوع ویروس کووید-۱۹ متهم کرد.
این وزیر انگلیسی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران ادعا کرد: اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در چین در دسامبر سال گذشته اتفاق افتاد، اما برخی گزارش‌های چین درباره مقیاس، ماهیت و میزان آلودگی ناشی از این بیماری شفاف نبود.
اظهارات مایکل گاوو در حالی مطرح می‌شود که برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که دولت انگلیس قصد دارد چین را عامل ناکامی خود در بروز واکنش به موقع و مناسب در مقابل شیوع ویروس کرونا جلوه دهد. در حالی که انگلیس به تازگی توانسته ۷۰ هزار آزمایش کرونا را در یک هفته به انجام برساند، آلمان در همین مدت زمانی ۵۰۰ هزار آزمایش ابتلا به کرونا را صورت داده است.
ناکامی انگلیس در مواجه با بحران ناشی از کرونا با ابتلای بوریس جانسون، نخست وزیر و وزیر بهداشت این کشور به ویروس کرونا شدت گرفت. در ۲۴ ساعت گذشته، با جهش بی سابقه‌ای ۲۰۹ مورد مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شد، که در مجموع کل مرگ و میر ناشی از این بیماری به هزار و ۲۲۸ تن رسید. تاکنون ۱۹ هزار و ۵۲۲ نفر در انگلیس به ویروس کووید-۱۹ مبتلا شده اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید