به نقل ازصدانیوز،توطئه جدید آمریکا در عراق؛ دستور حمله نظامی به الحشد الشعبی صادر شده استخبرگزاری آریا- نیویورک تایمز توطئه جدید آمریکا در عراق را فاش کرد.
به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، نیویورک تایمز اعلام کرد در نشست نوزدهم مارس در کاخ سفید، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اجازه ادامه طراحی اقدام نظامی در عراق را صادر کرد.این روزنامه آمریکایی افزود مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا هفته گذشته دستور نابودی گردان‌های حزب الله عراق (از نیروهای بسیج مردمی عراق) را صادر کرده است.
نیویورک تایمز اعلام کرد مقامات بلندپایه از جمله وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی آمریکا برای اتخاذ تدابیر خصمانه علیه ایران فشار می‌آورند. مقامات آمریکایی معتقدند سرگرم بودن ایران به بحران کرونا فرصتی برای از بین بردن همپیمانان آن (گروه های وابسته به بسیج مردمی) در عراق به شمار می‌آید.
افشاگری الصادقون درباره تلاش آمریکا برای ضربه زدن به الحشد الشعبی
نماینده فراکسیون الصادقون در پارلمان عراق از تلاش های خبیث آمریکا با هدف ضربه زدن به الحشد الشعبی خبر داد.
“سعد الخزعلی” نماینده فراکسیون پارلمانی الصادقون امروز در گفت و گو با خبرگزاری “العهد نیوز” با بیان اینکه آمریکا خطری برای عراق از لحاظ امنیت اقتصادی و سیاسی به شمار می رود ، گفت: برخی کشورها با افزایش قدرت و توانایی الحشد الشعبی در عراق مخالفند و آمریکا تلاش می کند درجهت برآورده شدن خواسته های کشورهای یاد شده حرکت واقدام کند.
الخزعلی افزود: آمریکا از سال ها پیش برای نابود کردن زیر ساخت های اقتصادی عراق و در نهایت تضعیف این کشور تلاش کرده است.
نماینده فراکسیون الصادقون اظهار داشت: آمریکا برای هدف قرار دادن الحشد الشعبی و تضعیف ساختار سیاسی و اقتصادی عراق که الحشد الشعبی از زمان صدور فتوای جهاد کفایی برای تقویت آن تلاش کرده است، می کوشد.
هشدار کارشناس عراقی درباره حمله آمریکا به الحشد بعد از تخلیه برخی نقاط
دو روز پیش نیز یک کارشناس سیاسی عراقی هشدار داد که ممکن است آمریکا بعد از خروج نیروهایش از برخی نقاط و پایگاه‌ها در عراق، به مواضع الحشد الشعبی حمله کند.
«صباح الطائی» تحلیلگر سیاسی عراقی امروز جمعه درباره حمله نیروهای آمریکایی در عراق به مواضع وابسته به الحشد الشعبی هشدار داد.
الطائی هشدار داد که خروج نیروهای آمریکایی از برخی پایگاه‌ها تردید برانگیز است و نشان‌دهنده اجرایی شدن برخی طرح‌ها همزمان با شیوع ویروس کرونا است.
الطائی به وبگاه خبری المعلومه عراق گفت، «نیروهای آمریکایی از شیوع ویروس کرونا استفاده کرده تا طرح‌های جنایتکارانه از پیش تعیین شده خود را اجرایی کنند. شاید شیوع کرونا سبب آغاز طرحی جدید برای حمله به گروه‌های مقاومت و الحشد الشعبی باشد».
به گفته این کارشناس، خروج نیروهای آمریکایی از برخی پایگاه‌های در بغداد، القائم و القیاره باید موضوعی باشد که با احتیاط با آن برخورد شود. شاید نیروهای آمریکایی عملیات جنایتکارانه‌ای در دست اجرا داشته باشند.
استقرار رادار آمریکایی در پایگاه «القائم» عراق
خبر دیگر اینکه ارتش آمریکا که می‌داند هرگونه ضربه‌ای به مقاومت در عراق پاسخی خواهد داشت سامانه‌های پدافند هوایی و رادارهای پیشرفته خود را در برخی پایگاه‌ها قرار داده است.
در نوزدهم مارس امسال (۲۰۲۰) و در پی خروج نیروهای ائتلاف بین‌المللی موسوم به ضد داعش بود که پایگاه نظامی «القائم» در شهر «الانبار» به نیروهای عراقی تحویل داده شد.
شبکه المیادین در این باره گزارش داد، بعد از تحویل این پایگاه نظامی در مرز عراق و سوریه که در چارچوب تغییرات در چینش نیروهای آمریکایی در عراق انجام شد، رادار آمریکایی «AN/TPQ-53» که به تازگی در ارتش آمریکا بکار گرفته شده، در آن دیده شد.
بر این اساس، این رادار یک «اسکن الکترونیکی فعال» است که محدوده متوسط را پوشش می‌دهد. این رادار در درجه اول برای شناسایی تهدیدات هوایی و هشدار زودهنگام شلیک موشک استفاده می‌شود. داده‌ها، مسیرها و مکان‌های پرتاب‌های کنترل نشده مانند موشک، خمپاره و شلیک توپخانه را مشخص و پهپادها را نیز شناسایی می‌کند.
رادار آمریکایی «AN/TPQ-53» بر اساس دو روش ۹۰ درجه یا ۳۶۰ درجه کار می‌کند و برد آن بر اساس روش ۹۰ درجه به ۶۰ کیلومتر می‌رسد.
رادار مذکور بر کامیون نظامی «اوشکوش M1083» نصب می‌شود و همین موضوع به آن قدرت انعطاف و جابجایی سریع را می‌دهد به نحوی که می‌توان آن را در عرض پنج دقیقه راه‌اندازی کرد. همچنین می‌توان آن را به سامانه پدافند هوایی « C-RAM» ویژه رهگیری موشک‌های کاتیوشا و خمپاره و امثال آن متصل کرد.
المیادین در پایان توضیح داد، ارتش آمریکا پس از آنکه حضورش در عراق مورد تهدید قرار گرفته، این رادار را به همراه دیگر سامانه‌های پدافند هوایی در داخل پایگاه‌های مختلف در عراق قرار داده است.
در همین زمینه، پایگاه خبری موازین نیوز عراق نقشه عقب نشینی نیروهای ائتلاف آمریکایی از عراق و مواضع جدید استقرار آنها را فاش کرد.
منابع موازین نیوز اعلام کردند: «همه نیروهای آمریکایی که تاکنون از پایگاه‌هایشان عقب نشینی کرده‌اند و همچنین آنهایی که طی هفته‌های آتی عقب نشینی خواهند کرد به سمت پایگاه‌های «حریر» در شرق اربیل و «عین الاسد» در غرب الرمادی رفتند».
فرمانده حشد شعبی عراق:اقدامات آمریکا علیه عراق علنی و بی‌شرمانه شده است
یکی از فرماندهان حشد شعبی عراق با اشاره به اقدامات ایالات متحده آمریکا علیه مقاومت در این کشور، گفت: اقدامات آمریکا علیه عراق علنی و بی‌شرمانه شده است.
به گزارش شبکه سومریه نیوز، کمال الحسناوی، از فرماندهان حشد شعبی در عراق در واکنش به گزارش روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز که از برنامه ایالات متحده برای تشدید نبرد نظامی علیه گروه‌های مقاومت خبر داده است، گفت: پیش از این، اظهارات و افشاگری‌های رسانه‌ای را می‌شنیدیم ولی امروز، این اظهارات علنی و بی‌شرمانه شده است که این امر به مثابه هدف قرار دادن نه یک گروه خاصی بلکه همه ملت (عراق) است.
وی با بیان این‌که چنین رویکرد آمریکا هدف قرار دادن صریح “حاکمیت عراق”محسوب می‌شود، افزود: رئیس‌جمهور، رئیس پارلمان، نخست‌وزیر مستعفی و نخست‌وزیر مأمور تشکیل کابینه باید حداقل از طریق رسانه‌ها اظهار نظر و این تشدید تنش را محکوم کنند و همچنین سفیر آمریکا را برای روشن شدن واقعیت احضار کنند.
الحسناوی خاطرنشان کرد: گروه‌های مقاومت هرگز در مقابل این هدف قرار دادن‌های حقیر و ذلیلانه از سوی واشنگتن به زانو درنمی‌آیند و تسلیم نمی‌شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید