جنگ یمن
جنگ یمن

به نقل ازصدانیوز،شمار شهدای تجاوز پنج ساله ائتلاف متجاوز به یمن بیش از ۱۶ هزار نفر از جمله ۱۳ هزار زن و کودک است.

به نقل از پایگاه اینترنتی خبرگزاری سوریه «سانا»، یک مرکز حقوقی در یمن، شمار شهدای ناشی از تجاوز بیش از پنج ساله رژیم سعودی با همراهی آمریکا، رژیم صهیونیستی، برخی کشور‌های غربی و عربی را بیش از ۱۶ هزار نفر و شمار زخمی‌های این تجاوز را نیز بیش از ۲۵ هزار نفر اعلام کرد که بیش از ۱۳ هزار نفر آنان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.
مرکز حقوقی «حقوق و توسعه» یمن اعلام کرد طی حمله عربستان سعودی به یمن از سال ۲۰۱۵ تاکنون بیش از چهل و یک هزار یمنی شهید یا مجروح شدند. این مرکز حقوقی افزود: این جنایت «نسل کشی برنامه ریزی شده» در سایه سکوت بین المللی و سازمان مل متحد انجام گرفته است.
این مرکز در آمارگیری که نتیجه اش امروز منتشر شد اعلام کرد تعداد شهدای یمنی طی پنج سال بیش از ۱۶۰۷۵ نفر و تعداد مجروحان بیش از ۲۵۴۰۱ نفر بوده است. از میان شهداء و مجروحان ۸۱۵۱ نفر کودک و ۵۵۰۱ نفر زن بودند.
این مرکز افزود نیرو‌های متجاوز بندرها، فرودگاهها، کارخانه ها، بیمارستانها، دانشگاهها، مدارس و همه تأسیسات یمنی‌ها را ویران کردند. هواپیما‌های متجاوز سعودی طی پنج سال ۱۵ فرودگاه, ۱۴ بندر, ۲۷۰۰ جاده و پل, ۱۹۳ ایستگاه برق, ۷۹۳ منبع آب و شبکه آب را تخریب کردند و بیش از ۴۰۰ هزار باب منزل مسکونی را نیز ویران کردند یا آسیب رساندند.
این مرکز افزود ائتلاف متجاوز از انواع اسلحه و بمب از جمله بمب‌های خوشه‌ای استفاده کردند که نقض آشکار حقوق بشر است.
ائتلاف به ریاست نظام سعودی به تجاوز به یمن از ۲۶ مارس ۲۰۱۵ تا کنون ادامه می‌دهند و زیرساخت‌ها و اقتصاد این کشور را ویران کردند.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید