×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۹ بهمن - ۱۳۹۷  
false
true
چرا قبل از غذا باید سیب خورد؟


متخصصان مصرف میوه قبل از غذا می تواند راه چاره بسیار خوبی برای کاهش دریافت کالری در بدن شود.به گفته آنان این کشف تأیید می کند که خوردن غذاهای کم کالری مانند سوپ، سالاد یا میوه ها در آغاز صرف غذا باعث می شود که کمتر غذا بخوریم.

به نقل از صدانیوز ،تحقیقات جدید دانشمندان آمریکایی نشان داد با خوردن سیب در ۱۵ دقیقه قبل از ناهار بدن انسان ۱۹۰ کالری کمتر نسبت به زمانی که قبل از مصرف غذا سیب نمی خورد دریافت می کند.
۵۹ زن و مرد با وزن نرمال به مدت ۵ هفته هر روز در لابراتوار صبحانه و ناهار صرف کردند .

قبل از ناهار به شرکت کنندگان در آزمایش یا هیچ چیز برای خوردن داده نمی شد یا ۵/۱ برش سیب که پوست آن گرفته شده بود (حدود ۱۲۵ کالری) و یا مقداری پوره سیب، آب سیب با گوشت میوه یا بدون آن که از لحاظ مقدار کالری با همان برش های سیب (۱۲۵ کالری) برابر بودند داده می شد.

بنابراین گزارش تقریباً پس از ۱۵ دقیقه به شرکت کنندگان در آزمایش ناهار کالری دار داده می شد.

شرکت کنندگانی که ۱۵ دقیقه قبل از غذا فقط سیب می خوردند ۱۸۷ کالری کمتر نسبت به آن افرادی که پوره سیب یا آب سیب و یا هیچ چیز نمی خوردند دریافت می کردند.

همچنین به گفته این متخصصان مصرف میوه قبل از غذا می تواند راه چاره بسیار خوبی برای کاهش دریافت کالری در بدن شود.

به گفته آنان این کشف تأیید می کند که خوردن غذاهای کم کالری مانند سوپ، سالاد یا میوه ها در آغاز صرف غذا باعث می شود که کمتر غذا بخوریم.

یادآور می شود: این متخصصان براین عقیده اند که اگر ما سیب را با پوست بخوریم تأثیر آن در دریافت کالری کمتر، بیشتر نیز می شود.

منبع خبر : سلامت
true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true