مبتلایان پوکی استخوان از بیماری خودبی خبرند!

به گزارش نبأخبر، رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه دوسوم زنان مبتلا به پوکی استخوان، از ابتلای خود به این بیماری بی‌اطلاع هستند؛ گفت: زنان بالای ۵۰ سال برای سنجش تراکم استخوان به پزشک مراجعه کنند. پوکی استخوان یک بیماری شایع در سنین سالمندی است که در آن […]

به گزارش نبأخبر، رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه دوسوم زنان مبتلا به پوکی استخوان، از ابتلای خود به این بیماری بی‌اطلاع هستند؛ گفت: زنان بالای ۵۰ سال برای سنجش تراکم استخوان به پزشک مراجعه کنند.

پوکی استخوان یک بیماری شایع در سنین سالمندی است که در آن تراکم معدنی استخوان با افزایش سن به تدریج کاهش می‌یابد.
پوکی استخوان که به دلیل نداشتن علائم اختصاصی، از آن به عنوان بیماری خاموش نیز یاد می‌شود ‌در افراد بالای 50 سال شیوع بیشتری دارد به طوری که 32 درصد افراد ایرانی بالای 50 سال مبتلا به پوکی استخوان هستند البته میزان شیوع بیماری در زنان در سنین پس از یائسگی بیش از مردان است.

شکستگی، شایع‌ترین عارضه ناشی از این بیماری است. مچ دست، مهره‌های ستون فقرات و لگن از شایع‌ترین نواحی شکستگی در افراد مبتلا به این بیماری است.

http://econews.ir/themes/frontend/econews/etc/preload.mov

متاسفانه دو سوم زنانی که مبتلا به پوکی استخوان هستند از بیماری خود اطلاع ندارند در حالی که بروز شکستگی ناشی از پوکی استخوان ممکن است حتی منجر به مرگ افراد شود‌‌ به طوری که از هر دو نفری که دچار شکستگی لگن می‌شوند، یک نفر فوت می‌کند.

در ادامه توصیه‌های دکتر افشین استوار؛ رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره پیشگیری از پوکی استخوان را مشاهده می‌کنید:


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید