آمار

به گزارش صدانیوز،پژوهشگر ارشد در مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا از احتمال افزایش موارد جدید ابتلا به ویروس کووید -۱۹ در این کشور به ۱۰۰ هزار مورد در روز خبر داد.

به نقل از بی بی سی، «دکتر آنتونی فائوچی» پژوهشگر ارشد در مؤسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی آمریکا روز سه شنبه در نشست استماع مجلس سنا به صراحت اعلام کرد که افزایش موارد ابتلا به ویروس کووید -۱۹ در آمریکا به ۱۰۰ هزار مورد در روز به هیچوجه دور از انتظار نیست.

وی در این نشست با اذعان به اینکه این بیماری ویروسی هنوز در آمریکا تحت کنترل درنیامده است، هشدار داد که تمام مردم آمریکا به موازین بهداشتی همچون زدن ماسک و حفظ فاصله اجتماعی عمل نمی کنند.

دکتر فائوچی همچنین گفت که در حدود نیمی از موارد جدید ابتلا مربوط به چهار ایالت آمریکا است.

گفتنی است که در روز سه شنبه برای چهارمین بار ظرف پنج روز گذشته، موارد ابتلا به ویروس کووید -۱۹ در خاک آمریکا به بیش از ۴۰ هزار مورد در یک روز رسید. این افزایش موارد ابتلا- که به شدت در ایالات جنوبی و غربی آمریکا در جریان است- دست کم ۱۶ ایالت آمریکا را به توقف یا به تعویق انداختن برنامه بازگشایی کسب و کارها وادار کرده است. در این میان، ایالات کالیفرنیا، تگزاس، فلوریدا و آریزونا چهار ایالت مورد اشاره دکتر فائوچی به عنوان کانونهای شیوع کرونا در آمریکا هستند.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید