کرونا

به گزارش صدانیوز،براساس آخرین آمار جهانی آمریکا همچنان در صدر جدول مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان قرار گرفته است.

بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا این لحظه ۵ میلیون و ۱۹۷ هزار و ۸۶۳ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۳۳۴ هزار و ۶۸۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان کرونا در جهان ، تاکنون ۲ میلیون و ۸۲ هزار و ۹۵۰ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۲۷ هزار و‌ ۲۱۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع یک‌میلیون و ۶۲۰ هزار و ۹۰۲ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۹۶ هزار و ۳۵۴ آمریکایی مبتلا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور روسیه که بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد با افزایش ۸ هزار و ۸۴۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۱۷ هزار و ۵۵۴ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۳ هزار و ‌۹۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۱۶ هزار و ۷۳۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۱۰ هزار و ۹۲۱ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۲۰ هزار و ۸۲ برزیلی جان خود را از دست داده‌اند.

کشورهای اسپانیا، انگلیس، ایتالیا، فرانسه و آلمان نیز به ترتیب با ۲۸۰ هزار و ۱۱۷، ۲۵۰ هزار و ۹۰۸، ۲۲۸ هزار و ۶، ۱۸۱ هزار و ۸۲۶، ۱۷۹ هزار و ۲۱ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، اسپانیا و آلمان به‌‌ترتیب با ۳۸۲ هزار و ۱۶۲، ۱۹۶ هزار و ۹۵۸ و ۱۵۸ هزار بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

ویروس کرونا

ویروس کرونا


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید