در بیانیه وزارت خارجه امارات تاکید شد که «این عملیات هیچ گونه خسارت جانی و مصدوم در بر نداشته است». وزارتخانه یاد‌ شده اعلام کرد که «دستگاه‌‌‌های ویژه تحقیق پس از پایان تحقیقات در خصوص حوادث امروز،‌ نتایج آن را اعلام می‌کنند».
در ادامه این بیانیه آمده که «تحقیقات درباره شرایط حادثه با همکاری دستگاه‌های محلی و بین‌المللی در جریان است».

آرامش شیشه‌ای خلیج فارس ترک خورد؛ پالس ناشناس در بندر الفجیره
وزارت خارجه امارات افزود: «سوخت و یا هیچ مواد مضری از کشتی‌ها نشت نکرده است».
وزارتخانه مذکور همچنین ادعا کرده که «بندر فجیره این کشور بدون هیچ توقفی مشغول به کار است و مطالب گفته شده در خصوص وقوع حوادث در بندر فجیره صحت ندارد».
به نقل از شبکه المیادین ظهر یکشنبه از چند انفجار در بندر الفجیره امارات خبر داد و نوشت که این اتفاق بامداد امروز رخ داده است. المیادین به نقل از منابع خود خبر داد که انفجارها متعلق به تعدادی نفتکش بوده که آتش گرفته و تعداد آنها هفت تا ده نفتکش است.
به گزارش آخرین خبر در چند ساعت ابتدایی مخابره این خبر توییتر برای چندین ساعت از دسترس کاربران برخی کشورهای عربی خارج شد و هشتگ #الفجیره نیز در همین راستا فیلتر شده بود. گفتنی است پیش از این شایعاتی مبنی بر سهام‌دار بودن تعدادی از اعراب حاشیه خلیج فارس در توئیتر شنیده شده که به صورت رسمی تایید نشده است.
به گزارش اسپوتنیک، صبح امروز هفت تا ۱۰ نفت کش در این انفجارها آتش گرفت و دلیل این رخداد تاکنون معلوم نشده است. همچنین شاهدان از پرواز جنگنده‌های آمریکایی و فرانسوی بر فراز این بندر خبر داده بودند.