×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲ بهمن - ۱۳۹۷  
false
true
cft اگر تصویب نشود چه میشود؟


اگر لایحه cft تصویب نشود حتی کشورهای هم پیمان مان مانند چین، روسیه، هندوستان و ترکیه که به آنها کالا، نفت و میعانات گازی صادر می کنیم هم قادر نخواهند بود پول ما را بدهند.

به نقل از صدانیوز ،سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت:اگر cft تصویب نشود با توجه به فضایی که آمریکایی ها علیه جمهوری اسلامی ایران ایجاد کردند نخواهیم توانست به اهداف خود برسیم.

بهروز نعمتی درباره روند رسیدگی به ایرادات شورای نگهبان به لایحه  گفت: طبق روال قانونی، شورای نگهبان ششم آبان ماه رد لایحه  را به مجلس ارجاع داد که بنا بر دستور دکتر لاریجانی این لایحه برای رفع ایرادات ۲۰ گانه به کمیسیون امنیت ارسال می شود.
وی با بیان اینکه بخش عمده ای از ایرادات شورای نگهبان به لایحه  ایرات نوشتاری و نگارشی است، ادامه داد: البته یکسری بحث های حقوقی وجود دارد که به طور حتم دوستان در مجلس با شورای نگهبان برای رفع ایرادات هماهنگ شده و نظرات آن ها را خواهند گرفت.
نعمتی افزود: بعد از این مرحله یعنی بررسی در کمیسیون، لایحه به صحن ارسال شده و به رای نمایندگان گذاشته می شود.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه در رای گیری به رفع ایرادات لایحه نمی توان هیچ کس را مجبور به رای مخالف یا موافق کرد، تصریح کرد: عده ای به دنبال این هستند که این لایحه رای نیاورد اما این رفتارها در بحث قانونگذاری جایی ندارد زیرا نمایندگان بر اساس حجت شرعی و با در نظر گرفتن منافع ملی رای خود را به عنوان موافق یا مخالف اعلام می کنند.
وی با بیان اینکه در همه ادوار مجلس مخالفانی نسبت به طرح ها یا لوایح مطرح شده در مجلس وجود داشته است، تاکید کرد: اما موضوعی که امروز غریب به نظر می رسد این است که عده ای در تلاشند تا با هر حربه ای طرحی  تصویب نشود؛ رفتارهایی همچون طومار آوردن در صحن مجلس، انتقال عزیزانی از شهرستان ها با اتوبوس مقابل مجلس یا ارسال پیام های تهدید و توهین آمیز به صورت پیامک یا در فضای مجازی با این هدف که این لایحه تصویب نشود قابل قبول نیست.

وی با تاکید بر اینکه مخالفان برای مخالفت خود دلایلی دارند، ادامه داد: اما تاکید می کنم که اگر لایحه  تصویب نشود با توجه به فضایی که آمریکایی ها علیه جمهوری اسلامی ایران ایجاد کردند نخواهیم توانست به اهداف خود برسیم.
وی ادامه داد: خیلی صریح عرض کنم اگر لایحه  تصویب نشود حتی کشورهای هم پیمان مان مانند چین، روسیه، هندوستان و ترکیه که به آنها کالا، نفت و میعانات گازی صادر می کنیم هم قادر نخواهند بود پول ما را بدهند.
نعمتی با طرح این سوال که آیا مخالفان برای رفع مشکل انتقال پول فکری اندیشیده اند، گفت: در این شرایط آیا قرار است ما پول را با چمدان وارد کشور کنیم که امکان پذیر نیست یا قرار است تفکراتی مثل تفکرات زیر میزی حاکم شود یا زمینه بروز و ظهور بابک زنجانی ها فراهم شود؟ من فکر می کنم نظام توان و کشش چنین اشتباهاتی را نخواهد داشت.
وی با بیان اینکه ۱۸۵ کشور دنیا به عضویت درآمده اند، گفت: جمهوری اسلامی ایران بالغ بر ۱۷ هزار شهید راه تروریسم داشته است پس چرا ما باید به گونه ای رفتار کنیم که جای تروریست واقعی و قربانی تروریسم عوض شود.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در جلساتی که هم دولت و هم نمایندگان و رئیس مجلس با کشورهای دوست داشته اند این کشورها به صراحت اعلام کردند که در صورت بروز مشکل نمی توانند کاری برای انتقال پول انجام دهند بنابراین ما باید با لحاظ شرایط و منافع ملی و اوضاع کشورمان در سطح بین الملل تصمیم بگیریم.

منبع خبر : عصر اقتصاد
true
برچسب ها : ,
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true