جزئیات حمله موشکی سپاه به اربیل عراق و سوریه

به نقل از منابع خبری

در اطلاعیه‌های سپاه آمده است که موشک‌ها به سمت بخش‌هایی از منطقه و از جمله سرزمین‌های اشغالی سوریه شلیک شده و محل تجمع فرمانده و عناصر اصلی مرتبط با عملیات تروریستی اخیر، به ویژه داعش منهدم شده است.

به گزارش نبأخبر،سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌های جداگانه از انهدام مقرهای جاسوسی موساد در اربیل عراق و داعش در سوریه با موشک‌های بالستیک خبر داد.

در اطلاعیه‌های سپاه آمده است که موشک‌ها به سمت بخش‌هایی از منطقه و از جمله سرزمین‌های اشغالی سوریه شلیک شده و محل تجمع فرمانده و عناصر اصلی مرتبط با عملیات تروریستی اخیر، به ویژه داعش منهدم شده است.

متن اطلاعیه شماره ۱ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به این شرح است:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیم

به آگاهی ملت شریف و قهرمان ایران اسلامی می‌رساند با توکل به خداوند متعال و عنایات حضرت، ولی عصر (عج) در پاسخ به جنایات اخیر تروریستی دشمنان ایران اسلامی مقر‌های جاسوسی و تجمع گروهک‌های تروریستی ضد ایرانی در بخش‌هایی از منطقه در نیمه امشب با موشک‌های بالستیک سپاه مورد هدف قرار گرفت.


اطلاعیه شماره ۲ سپاه
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه شماره ۲ خود از انهدام محل‌های تجمع فرماندهان و عناصر اصلی مرتبط با جنایات اخیر تروریستی کرمان و راسک در سوریه با موشک‌های بالستیک در بخشی از عملیات موشکی ساعتی پیش خبر داد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به جنایات اخیر گروهک‌های تروریستی، در به شهادت رساندن مظلومانه جمعی از هموطنان عزیزمان در کرمان و راسک؛ محل‌های تجمع فرماندهان و عناصر اصلی مرتبط با عملیات‌های تروریستی اخیر؛ به ویژه داعش، در سرزمین‌های اشغالی سوریه را شناسایی و آن‌ها را با شلیک تعدادی موشک بالستیک منهدم نمود.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ملت بزرگ ایران اطمینان می‌دهد، گروهک‌های تروریستی بدخواه ملت ایران هرکجا که باشند را خواهد یافت و آن‌ها را به سزای اعمال ننگینشان خواهد رساند.

سایر اهداف منهدم شده اعلام خواهد شد.

” وَ مَا النَّصْرُ إِلَّا مِنْ عِنْدِ اللَّهِ الْعَزِیزِ الْحَکِیمِ”


اطلاعیه شماره ۳ سپاه
سپاه پاسداران در اطلاعیه شماره ۳ خود از موشک باران و انهدام مقر جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) در اقلیم کردستان عراق خبر داد.

متن اطلاعیه به این شرح است:

ملت عزیز و شریف ایران اسلامی- امت بزرگ اسلام

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به شرارت‌های اخیر رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن فرماندهان سپاه و جبهه مقاومت، با اشراف و تسلط اطلاعاتی بر مقر‌ها و تحرکات این رژیم در منطقه، با شلیک موشک‌های بالستیک، یکی از مقر‌های اصلی جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) در اقلیم کردستان عراق را مورد هدف قرار داده و آن را منهدم نمود.

این مقر مرکز توسعه عملیات جاسوسی و طراحی اقدامات تروریستی در منطقه و خصوصا کشور عزیزمان بوده است.

به ملت عزیزمان اطمینان می‌دهیم عملیات‌های تهاجمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تا گرفتن انتقام آخرین قطره‌های خون شهیدان ادامه خواهد یافت.

رویترز: به تأسیسات آمریکا در اربیل حمله نشده است
۲۶ دی ۱۴۰۲ ۰۷:۱۲
مقام‌های آمریکایی می‌گویند به تأسیسات این کشور در شمال عراق حمله‌ای صورت نگرفته است.

مقام‌های آمریکایی ادعاهای رسانه‌ای درباره حملات به تأسیسات مورد استفاده واشنگتن در منطقه کردستان عراق را رد کردند.

اولین تصاویر از محل اصابت موشک‌های سپاه به مقر موساد در اربیل
۲۶ دی ۱۴۰۲ ۰۷:۰۳

یکی از کشته‌شدگان مهم حملات موشکی
۲۶ دی ۱۴۰۲ ۰۳:۳۹
نورنیوز رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی در خبری به تشریح نقش و جایگاه پیشرو دیزایی، مهمترین قربانی حملات موشکی ایران به اربیل عراق پرداخته است.

پیشرو دیزایی، مسئولیت صادرات نفت از کردستان عراق به اسرائیل را به عهده داشت که در حملات امشب سپاه کشته شد.

پیشرو دیزایی صاحب گروه ساختمان‌سازی فالکون بود.

این تاجر کُرد از نزدیک با موساد و رهبری کردستان در ارتباط بود.

او همچنین مالک مجموعه شرکت‌های امپایر بود که در حوزه تجارت نفت فعال بود. این مجموعه در سال ۲۰۰۳ و پس از حوادث عراق تأسیس شد و به تولید نفت مشغول بود.

گفته می‌شود، گروه SB Falcon، یک ارتش خصوصی کوچک نیز داشت که پرسنل نظامی سابق ایالات متحده را استخدام می‌کرد.

دو عملیات موشکی سپاه، در دو منطقه متفاوت، برای اولین بار
۲۶ دی ۱۴۰۲ ۰۳:۰۹
عملیات امشب، هفتمین عملیات موشکی سپاه پاسداران در سال‌های اخیر است. ویژگی‌ بارز این عملیات در آن است که برای نخستین مرتبه سپاه دو موقعیت مختلف را در دو جغرافیای متفاوت مورد حمله موشکی قرار داده است.

به گزارش تسنیم، در این عملیات، هم مقر تروریست‌های داعش درسوریه مورد هدف قرار گرفته و هم مقر جاسوسی موساد در کردستان عراق.

هنوز از نوع و تعداد موشک‌های بکار رفته در این عملیات اطلاعات دقیقی منتشر نشده اما به نظر می‌رسد در جریان موشک باران مقر موساد از موشک‌های فاتح 110 (یا دیگر موشک های خانواده فاتح) استفاده شده باشد.

همچنین برخی منابع از هدف قرار گرفت مواضع تروریست‌های سوریه از منطقه جنوب غرب کشور خبر می‌دهند که در صورت صحت این موضوع گمان می‌رود در این عملیات برای نخستین مرتبه از موشک‌ها «دزفول» استفاده شده باشد.

المیادین: اماکن فعالیت‌های امنیتی و جاسوسی هدف قرار گرفت
۲۶ دی ۱۴۰۲ ۰۳:۰۰
مدیر دفتر شبکه المیادین در عراق اعلام کرد:

هفت موشک بالستیک به اماکن متعدد در اربیل اصابت کرد که یکی از این اماکن در نزدیکی ساختمان جدید کنسولگری آمریکا قرار دارد.

این بار اماکن جدیدی بودند که برای فعالیت‌های امنیتی و اطلاعاتی و جاسوسی احداث شده اند.

طی روزهای اخیر شاهد تحرکات غیر عادی هواپیماهای آمریکایی در تلاش برای هدف قرار دادن مقاومت عراق بودیم.

اصابت موشک‌های سپاه به مقر داعش
۲۶ دی ۱۴۰۲ ۰۲:۵۳
منابع محلی در ادلب که در اشغال گروه‌های تروریستی تکفیری قرار دارد اذعان کردند که موشک‌های ایران به مقرها و مواضع گروه تروریستی موسوم به هیئت تحریرالشام(جبهه النصره) و گروه تروریستی موسوم به حزب اسلامی ترکستانی در منطقه جبل السماق و اطراف شهرک حارم و دیگر مناطق ادلب اصابت کرده است.

به گزارش تسنیم، این منابع گفته اند که پایگاه‌های آموزش و مقرهای پشتیبانی لجستیکی و یک مرکز پزشکی تروریست‌های حزب اسلامی ترکستانی هدف قرار گرفته است.

تلفات اولیه حمله موشکی سپاه
۲۶ دی ۱۴۰۲ ۰۲:۳۲
در حمله موشکی به اربیل دو نفر کشته و هفت نفر زخمی شدند.

سیداد لشکری، خبرنگار روداو گفت که بیش از چهار موشک به خانه پیشرو دزه ای، تاجر در اربیل شلیک شده است. سه آمبولانس به همراه مجروحان به اربیل بازگشتند.

سنگر عبدالرحمن خبرنگار روداو به مقامات ارشد اقلیم کردستان گفت که این موشک ها از کرمانشاه شلیک شده است. مقر آژی امین، رئیس سازمان دفاع و اطلاعات کردستان (KDI) در جاده بین اربیل و اسماقولی هدف موشک قرار گرفت، اما در خارج از مقر هدف قرار گرفت.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید